2005 03 01 Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyko šeštojo „Post Scriptum“ numerio „Studentų korporacijos“ pristatymas. Šio numerio pasirodymas – labai svarbus įvykis tiek paties laikraščio, tiek jį leidžiančios VU TSPMI studentų korporacijos „RePublica“ istorijoje.
Pristatymo, kuriame dalyvavo Seimo vicepirmininkas Gintaras Steponavičius, prof. Alvydas Jokubaitis, doc. dr. Algimantas Jankauskas, studentų skautų korporacijos „Vytis“ pirmininkas Titas Abramavičius, korporacijos „RePublica“ pirmininkė Galina Vaščenkaitė, TSPMI ir kitu VU fakultetų studentai, metu dalyviai pasidalino nuomonėmis apie korporatyvizmą ir jo svarbą mūsų Tėvynei. „Post Scriptum“ vyriausiasis redaktorius Martynas Zapolskis pabrėžė, jog Lietuvoje labai trūksta informacijos apie studentų korporacijas ir korporatyvizmo fenomeną apskritai, todėl šeštasis laikraščio numeris, kuriame nagrinėjama korporacijų istorija, ištakos, simbolika, samprotaujama apie korporatyvizmo esmę ir reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje, turėtų ženkliai prisidėti užpildant šią spragą.
„Tarpukariu Lietuvoje susikūrė ir aktyviai veikė daug pilietiškai aktyvių, tradicijas, vertybes, tautiškumą puoselėjančių korporacijų, kurios, atgimusios kartu su nepriklausomybe, tęsia savo aktyvią pilietinę veiklą. Korporacijų propaguojamos ir saugomos vertybės, bendruomeniškumas bei tradicijos galėtų būti įskiepytos visuomenėje ir daug prisidėtų prie pilietinės visuomenės kūrimo. Tačiau šiandien jaučiama didelė informacijos apie šias organizacijas bei jų veiklą stoka“ – kalbėjo „Post Scriptum“ redaktorius.
Seimo narys G. Steponavičius, kuriam pristatymo metu buvo įteikta „Post Scriptum“ redakcijos padėka už pagalbą leidžiant šeštąjį laikraščio numerį, akcentavo tai, jog tokios jaunimo iniciatyvos yra nepaprastai svarbios, norint išbristi iš vertybinės šiuolaikinės visuomenės krizės. VU TSPMI direktoriaus pavaduotojas mokslui doc. dr. A. Jankauskas taip pat labai teigiamai įvertino tiek naujausią laikraščio numerį, tiek tokio pobūdžio leidinio idėją apskritai. „Labai džiugu, kad vertybės, kuriomis vadovaujasi korporantai, pasireiškia realiais darbais“ – sakė TSPMI dėstytojas.
„Antro tokio laikraščio Lietuvoje nėra“ – apibendrino prof. A. Jokubaitis ir palinkėjo „Post Scriptum“ jau artimiausiu metu tapti leidiniu, į kurį rašyti būtų didelė garbė ne tik geriausiems studentams, bet ir profesoriams.
Monika Saukaitė