Aštuntojo „Post Scriptum“ numerio pristatymas

2006 02 23 Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyko aštuntojo Post Scriptum numerio „Ideologijos“ pristatymas. Išskirtinė tema lėmė tai, jog pristatymui pasirinkta netradicinė forma – Post Scriptum redakcija pakvietė skaitytojus į kino seansą.

„Kiekviename žingsnyje mus lydi idėjų sistemos, tam tikras aplinkos suformuotas požiūris. Tačiau kiek tos ideologijos kontroliuoja žmones ir kiek žmonės kontroliuoja ideologijas?“ – klausė ekrane pasirodęs laikraščio redaktorius Martynas Zapolskis.

Spragėsiais ir „Coca-cola“ besivaišinančius pristatymo dalyvius jis pakvietė žiūrėti 1943 metų amerikiečių animaciją. Seanso metu buvo parodyti 4 animaciniai filmai, pašiepiantys nacistinę Vokietiją.

Intarpuose tarp filmų buvo galima išvysti pristatymo svečius prof. A.Jokubaitį ir doc. dr. A.Jankauską, kurie dalinosi mintimis apie naujausią numerį. „Post Scriptum – unikalus reiškinys Lietuvoj, kadangi panašaus lygio laikraščio jūs nesurasit nė vienoje aukštojoje Lietuvos mokykloje. Jis gali stoti į lygią kova su šiaurės Atėnais,“ – teigė profesorius. Tuo tarpu A.Jankauskas džiaugėsi, kad numeryje, skirtame tokiai aktualiai temai kaip ideologijos ir jų ateitis šiuolaikiniame pasaulyje, galima rasti ir dėstytojų nuomonių, ir ne ką prastesnių studentų straipsnių.

Tokia sunkiai apibrėžiama tema kaip ideologijos leido į ją pažvelgti iš pačių įvairiausių kampų tiek pačiame laikraštyje, tiek jo pristatymo metu. Būtent toks būdas žiūrėti į pasaulį ir yra Post Scriptum koncepcijos esmė.

Irma Budginaitė

hitler_cartoon.jpg donald_cartoon.jpg

Čia galite parsisiųsti du iš kelių Post Scriptum pristatymo metu rodytų animacinių-ideologinių filmukų, kuriais pašiepiama nacistinė Vokietija (norėdami parsisiųsti filmuką, spustelėkite ant paveiksliuko).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.