Septynioliktojo Post Scriptum numerio pristatymas: kaip išlikti žmogumi sovietinėje tikrovėje

Kaip feniksas, vis atgimstantis iš pelenų, vėl sudegantis ir vėl atgimstantis, TSPMI studentų  leidžiamas laikraštis  „Post Scriptum” atgimsta kaip tik tada, kai mažiausiai tikiesi. Tokia maloni staigmena TSPMI ištiko vasario 15 dieną, kuomet  instituto bendruomenei ir svečiams buvo pristatytas naujasis laikraščio numeris „Atgimimas“.

Atgimimų tą vakarą būta ir daugiau.  Pasitelkus neseniai TSPMI atgimusį  (o gal tik gimusį?)  žanrą – pasakojimą apie nepaprastus įvykius iš paprastų tų įvykių dalyvių lūpų buvo bandoma atsakyti į klausimą: „Kaip išlikti žmogumi sovietinėje tikrovėje?“.  Trys  svečiai:  buvusi aktyvi  eucharistijos būrelio narė Ramunė Jurkuvienė, slaptu knygų platinimu užsiėmęs  ir aktyviai dalyvavęs daugelio alternatyvių susibūrimų veikloje Alfonsas Vinclovas ir žygeivių atstovė Regina Jakučiūnaitė – Kubertavičienė.

Svečiai pasidžiaugė, kad jau ir Lietuvoje ateina laikas, kai apie sovietinę tikrovę ir tai, kaip joje veikė alternatyviai pasaulį suvokę žmonės,  imama kalbėti atvirai,  domėtis ir stengtis suvokti.  Prisipažino, jog  iki šiol daugiausiai jie dalyvaudavę renginiuose užsienyje.

Mane, kaip, tikiu, ir  visus tą vakarą atėjusius, labiausiai užbūrė nuoširdumas žmonių kalbančių apie savo gyvenimą ir įvykius, kuriuos dažniausiai nėra itin malonu prisiminti. Tai, kaip sąžiningai ir nuoširdžiai jie stengėsi mums perteikti viską taip, kad suvoktume, iš tiesų padėjo bent akimirkai pajusti tų laikų nuotaiką ir truputį geriau suprasti  tai, apie ką paprastai skaitome tik istorinėse knygose.

Antroje renginio dalyje savo tyrimą „Sąjūdžio fenomenas: pilietinio judėjimo tinklaveiklos studija“ pristatė instituto dėstytoja docentė Ainė Ramonaitė. Kaip pastebėjo pati dėstytoja, gana neįprasta tyrimo duomenis pristatinėti patiems tiriamiesiems, tačiau toks asmeninių prisiminimų ir mokslinio požiūrio susidūrimas manau buvo įdomus visiems – įvykių dalyviams padėjo pamatyti kaip tų laikų gyvenimą suvokia jo nepatyrę žmonės, žiūrovams galimybę dar kartą pamąstyti apie mokslo ir tikrovės santykį.

Pristatymas tapo puikia įžanga ir proga tinkamai nusiteikti  rytdienos  šventei – Lietuvos Nepriklausomybės dienai bei susipažinti su nauju  „Post Scriptum“ numeriu.

Austėja Tamulaitytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.