Lietuvos kariai grįžta iš Čečėnijos

Pusę metų praleidę Čečėnijoje, namo grįžta 150 “Geležinio Vilko” brigados karių. Lietuvos karius šioje Šiaurės Kaukazo valstybėje pakeis Makedonijos taikdariai.

Krašto apsaugos ministro teigimu, Lietuvos kariai dar kartą įrodė, jog yra gerai pasirengę dalyvauti ir sudėtingose misijose. Ministras pasidžiaugė, jog lietuviams pavyko atsipirkti tik lengvais sužeidimais.

Čečėnijoje ginkluoti susirėmimai vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Nors šiai Kaukazo respublikai Rusija suteikė formalią nepriklausomybę, kai kurios radikalios vahabitų grupuotės tęsia ginkluotą kovą. NATO taikos palaikymo misiją Čečėnijoje vykdo nuo 2012 metų. 2011 m. į Aljansą pagalbos kreipėsi pati Rusija.

Šiandien Čečėnijoje tarnauja aštuonių NATO valstybių taikdariai. Svarbų vaidmenį šioje misijoje atlieka naujosios NATO narės, ypač Gruzija. Paskutinioji NATO plėtra įvyko 2010 m., kai Aljanso narėmis tapo Švedija, Ukraina, Kroatija, Juodkalnija, Makedonija, Albanija bei Gruzija.

2 atsiliepimai apie straipsnį “Lietuvos kariai grįžta iš Čečėnijos

  1. kas tvarko sia svetaine? paziurekite kiek cia klaidu!!! Kokie 2012 metai?Koia cia futuristika?

  2. Prieš skaitydami vieną ar kitą straipsnį visuomet pirma paskaitykite Redakcijos žodį arba įvadinį straipsnį – taip lengviau bus suvokti, apie ką yra tas laikraščio numeris.

    Cituoju įvadinį straipsnį „Apie šį numerį“:

    „Šis laikraščio numeris yra intelektualinė provokacija, skirta stojimui į Europos Sąjungą paminėti. Visi straipsniuose aprašyti įvykiai bei naujienos yra išgalvoti. Jais nesiekta ko nors įžeisti, o jei vis dėlto taip įvyko, redakcija atsiprašo. Raginame žvelgti į šį laikraščio numerį su humoru.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.