Permainos Lietuvos švietimo sistemoje

Šie metai yra išskirtiniai egzaminus besiruošiantiems laikyti Lietuvos abiturientams. Nuo šiol stojantieji turės galimybę pildydami prašymą prioritetine tvarka nurodyti ne tik Lietuvos, bet ir kai kurių Europos Sąjungos valstybių universitetus.

Lietuva prisijungė prie bendros ES sistemos

Balandžio 29 d. Švietimo ministerija oficialiai patvirtino, kad Lietuva yra pasiruošusi prisijungti prie bendros, daugelį ES universitetų jungiančios sistemos. Iš viso projekte jau dalyvauja 18 valstybių.

Pagrindinis 2008 m. pradėtos kurti sistemos uždavinys yra sudaryti studentams sąlygas įgyti išsilavinimą bet kuriame Europos universitete. Taip siekiama supaprastinti stojimo į užsienio aukštąsias mokyklas tvarką bei skatinti valstybių bendradarbiavimą švietimo srityje.

Ar universitetams gresia krizė?

Skeptikai prognozuoja aukštųjų mokyklų krizę, kuri, jų nuomone, kils dėl masinio jaunimo išvykimo studijuoti svetur. Lietuvos statistikos departamento atlikta apklausa rodo, kad 92 proc. moksleivių teigiamai vertina naujai atsivėrusias galimybes. Kita vertus, didžioji dalis apklaustųjų pirmenybę teikia studijoms Lietuvoje.

Lietuvos moksleivių nuotaikas gerai atspindi Salomėjos Nėries gimnazijos abituriento Manto Uogelės pozicija. Jo nuomone, galimybė tame pačiame prašyme įrašyti Lietuvos ir užsienio universitetus yra labai patogi naujovė, kuria dvyliktokas ketina pasinaudoti. Tačiau didžiausia Manto svajonė – mokytis Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.