Finaliniai tarptautinės bienalės akordai Vilniuje

Įspūdingais paskutinės balandžio savaitės renginiais baigėsi trečioji tarptautinė Vilniaus bienalė, kuri neabejotinai pateks į Lietuvos kultūros istoriją kaip vienas labiausiai pavykusių Europos masto projektų.

Menininkai iš visų Europos šalių

Visą mėnesį Vilnius buvo virtęs ES šiuolaikinio meno sostine, pritraukusia dešimtis tūkstančių žiūrovų ne tik iš Europos, bet ir iš kitų pasaulio valstybių.

Uždarymo renginiai prasidėjo pirmadienį Šiuolaikinio meno centre (ŠMC), kur buvo pristatytas albumas „Vilniaus bienalė 2014“. Leidinyje įamžinta daugiau nei 200 originalių festivalyje eksponuotų kūrinių. Viena iš projekto idėjos autorių Rūta Vanagaitė pristatydama leidinį džiaugėsi, jog šiemet pagaliau pavyko į bienalę sukviesti menininkus iš visų ES valstybių. Pirmą kartą festivalyje dalyvavo Kipro, Maltos bei Čekijos atstovai.

Įspūdingas vaizdo ir garso šou

Šių metų bienalės kulminacija tapo paskutinį balandžio vakarą Konstitucijos prospekte vykęs koncertas, kuriame, be Lietuvos atlikėjų, dar dalyvavo svečiai iš Latvijos, Estijos, Belgijos, Danijos, Vokietijos, Bulgarijos, Vengrijos ir kitų ES šalių. Muzikos, šviesų ir lazerių šou buvo derinamas su videomenininkų sukurtais darbais, demonstruotais ekranuose virš scenos. Šį renginį tiesiogiai transliavo ne tik Lietuvos, bet ir keleto kitų valstybių nacionalinės televizijos.

Baigiamieji renginiai, kaip ir pati Vilniaus bienalė, susilaukė palankių meno kritikų vertinimų, pasaulio žiniasklaidos bei šiuolaikinio meno tendencijomis besidominčių žiūrovų dėmesio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.